Parafia Nawiedzenia NMP w Wieluniu | Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

Przekażmy sobie znak pokoju

Komunikat Prezydium KEP: Kampania "Przekażmy sobie znak pokoju" rozmywa jednoznaczne wymagania Ewangelii

W ostatnim czasie organizacje związane z tzw. nurtem LGBT - wsparte przez środowiska Tygodnika Powszechnego, Więzi i Znaku - rozpoczęły kampanię medialną pt. 'Przekażmy sobie znak pokoju". Akcja ta skierowana jest do ludzi wierzących i - jak twierdzą organizatorzy - "ma na celu przypomnienie, że z wartości chrześcijańskich wypływa konieczność postawy szacunku, otwarcia i życzliwego dialogu wobec wszystkich ludzi, także homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych" (źródło: www.znakpokoju.com). O ile wszelkie działania służące promowaniu zgody społecznej zasługują na uznanie, o tyle - w kontekście wspomnianej inicjatywy - należy przypomnieć o fundamentalnych sprawach, które Kościół głosi w sposób niezmienny.


Więcej…

 

Kiedy ksiądz nie może rozgrzeszyć

- Nienormalne jest czekanie ze spowiedzią na święta albo na pogrzeb babci. To bowiem są okazje jedynie do spowiedzi dodatkowej - mówi ks. Andrzej Kowalski.

Fot. BOŻENA SZTAJNER

Życie w konkubinacie sprawia, że nie ma możliwości odpuszczenia win, aborcja zaś jest grzechem, który automatycznie powoduje ekskomunikę.

Więcej…

 

 

 

153.WIELUŃSKA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ
23-28.08.2016r.
fot.Jadwiga Kowalczyk


Więcej…