Pielgrzymka 2018 -NOWE 12.08

.

Rozpoczęły się zapisy na 155. Pieszą Pielgrzymkę Ziemi Wieluńskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-28 sierpnia. Zapisy w salce parafialnej przy kolegiacie będą trwały do 21 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 11:00 oraz 16:30 - 18:00, a w sobotę tylko przed południem. Na chustę, znaczek pielgrzymkowy, koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie i koszty organizacyjne przy zapisie wpłacamy 25 zł. Rodziny "3+" płacą 20 zł od osoby. W czasie zapisów na pielgrzymkę można się także zgłaszać do pielgrzymowania duchowego oraz na przejazd autokarowy do Częstochowy na tzw. Dzień Wieluński, tj. na dzień 25 sierpnia. Uwaga. Ostateczny termin zapisów na wyjazd autokarowy to 21 sierpnia. Dla wszystkich, którzy na Dzień Wieluński pragną udać się do Częstochowy autokarem - zapisy są obowiązkowe.


Jak co roku, z Wielunia i okolic organizujemy pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 23 - 28 sierpnia. Pierwszy dzień zapisów na pielgrzymkę to sobota, 11 sierpnia, w godz. 10:00 - 12:00. Osoba zapisująca się na nocleg może zapisać tylko dwie osoby oprócz siebie. Całkowity koszt noclegu w Częstochowie dla jednej osoby to: w Domu Pielgrzyma - 84 zł, a na Halach Jasnogórskich - 90 zł lub 96 zł (w zależności od standardu). Koszt to opłata za trzy doby.

Z uwagi na prace konserwatorskie, w tym roku nie będzie możliwości noclegu w krzepickiej plebanii. Nocleg w Krzepicach, zarówno w jedną, jak i w drugą stronę będzie możliwy w parafialnym hoteliku, bądź w budynku krzepickiej szkoły. Koszt za dwa noclegi dla jednej osoby to: w hoteliku - 15 zł, a w szkole - 10 zł.

Uwaga. Zapisów i wpłat na noclegi zarówno w Częstochowie, jak i w Krzepicach, należy dokonywać wyłącznie w czasie zapisów w wieluńskiej kolegiacie.

Dalsze zapisy w salce parafialnej przy kolegiacie odbywać się będą w terminie: 13 - 21 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 11:00 oraz 16: 30 - 18:00, a w sobotę tylko przed południem. Na chustę, znaczek pielgrzymkowy, koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie i koszty organizacyjne przy zapisie wpłacamy 25 zł. Rodziny "3+" płacą 20 zł od osoby. W czasie zapisów na pielgrzymkę można się także zgłaszać do pielgrzymowania duchowego oraz na przejazd autokarowy do Częstochowy na tzw. Dzień Wieluński, tj. na dzień 25 sierpnia.
Uwaga.
Ostateczny termin zapisów na wyjazd autokarowy to 21 sierpnia. Dla wszystkich, którzy na Dzień Wieluński pragną udać się do Częstochowy autokarem - zapisy są obowiązkowe.

Przedpielgrzymkowe spotkanie modlitewno - organizacyjne dla pielgrzymów pieszych i autokarowych odbędzie się w kolegiacie dnia 21 sierpnia o godz. 18:00 (Msza Św., a po niej spotkanie).

Spowiedź przed pielgrzymką - we własnych parafiach.